Notifikatioun Ikon

Onverpassbar Vakanzenofferen - Spuert bis zu 20%

Chitwan

Chitwan Jungle Safari

Baséiert op 10 Kritik
dauert
Dauer

03 Deeg

Schwieregkeeten
Rees Schwieregkeeten

einfach

maximal Héicht
Max. Héicht

415m

Destinatioun
Destinatioun

Nepal

Gruppgréisst-Ikon
Group Gréisst

2-16 Uhr

Ënnerkonft
Ënnerkonft

Hotel

Transport
Transportmëttel

Bus

Iessen
Iessen

BLD

Méi Fakten iwwer d'Rees entdecken

Iwwersiicht vun Chitwan Jungle Safari

Nepal ass net nëmme bekannt fir den Himalaya, d'Bierger an d'Trekking, mä och fir seng spektakulär Déieren- a Planzewelt, Biodiversitéit, üppig Vegetatioun, Kultur an Traditiounen.

D'Chitwan Jungle Safari ass eng vun de renomméiertsten an spannendsten Déiere-Erliefnisser a bitt Reesenden d'Méiglechkeet, den Chitwan Nationalpark z'entdecken, engem UNESCO-Weltkulturierwen, deen dëse Status zënter 1984 krut.

Den Chitwan Nationalpark huet eng Fläch vun 952.63 Quadratkilometer a läit am Terai-Gürtel am südlechen Zentralnepal. Dëse Park huet 700 Aarte vu wëllen Déieren, 68 Mamendéieren a 543 Aarte vu Vullen.

Dës impeccabel Rees erlaabt de Visiteuren den Eenhörnegen Nashörner, de kinnekleche Bengalen Tiger , Hierde vun asiateschen Elefanten, de Leoparden, de Faultierbieren, d'Gharalien (Krokodil), d'Gëlle Schakalen, d'Dschungelkazen, d'Languren, d'Affen a méi ze begéinen.

Et kann op verschidde Weeër genoss ginn, dorënner Jeep Safari, Elefantesafari, Dschungelwanderung, Kanufaart a méi.

Nieft dem Erliefnis vun der Déierewelt erliewen d'Visiteuren d'Traditioun a Kultur vun der Tharu-Gemeinschaft, entdecken déi lokal Dierfer a besichen de Bish Hajari Taal.

Chitwan Jungle Safari ass net nëmmen eng Déiereerfahrung – et ass eng impeccabel Méiglechkeet, sech an d'Natur a Kultur vun Nepal anzedauchen an ze verwennen. Egal ob Dir e Fotograf, Naturliebhaber oder Abenteuersucher sidd, d'Rees bitt eppes Beandrockendes an ouni Feeler.

Eis Firma freet sech, Iech op eis 2-Nuechten an 3-Deeg Chitwan Jungle Safari Tour anzelueden, déi Iech eng Liewenserfahrung gëtt.

  • Sécherheet éischt, ëmmer
  • Déi bescht Präisser garantéiert
  • Expert Reesteam
  • Einfach Buchung, keng Extras
  • Personaliséiert Är Rees
5.0

Baséiert op 10 Bewäertungen

Profil-Exp

Hutt Froen?

+ 977 9767224414

Rees Highlights

  • Entdeckt den Chitwan Nationalpark – en UNESCO-Weltierwen
  • Begegnunge mat der Déierewelt an den Aarte vun den Déieren, dorënner den Eenhörnigen Nashörner, de Kinneksbengaleschen Tiger, de Faulenbär, de Leopard, den asiateschen Elefant, de Gharial (Krokodil) a méi.
  • Genéisst eng Jeep Safari wärend Dir Déieren a Vullen observéiert.
  • Erlieft eng Kanufahrt um Rapti River
  • Besicht den Elephant Breeding Center
  • Besicht en Tharu-Duerf a léiert méi iwwer hiren Alldag a Liewensstil.
  • Kuckt Iech de kulturellen Danz an d'Performance un
  • Spazéiergang an der roueger a roueger Atmosphär
  • Genéisst de Sonnenopgang an de Sonnenënnergang iwwer de Rapti Floss.
  • Probéiert authentesch lokal Goûten wéi Ghongi, Patushni an aner lecker Platen.

Detail vum Chitwan Jungle Safari Reesplang

Reesplang-Ikon

Dëst ass den éischten Dag vun eiser onvergiesslecher Rees op d'Chitwan Jungle Safari. Är Rees fänkt mat enger pittoresker Fahrt vu Kathmandu op Chitwan un, déi ongeféier 5-6 Stonnen mam Touristenbus dauert. D'Streck folgt haaptsächlech der Prithvi Highway a bitt eng wonnerschéi Vue op Hiwwelen, Terrassenfelder, kleng Stied a ländlech Dierfer. Wann Dir eng séier a méi komfortabel Rees léiwer hutt, kënnt Dir Flich vu Kathmandu op de Bharatpur Airport huelen, deen nëmmen 20-25 Minutten dauert. Vu Bharatpur aus gëtt et eng 30-40 Minutte Fahrt op Sauraha.

Bei der Arrivée um Fluchhafen Sauraha oder Bharatpur transferéiert eis Equipe Iech an den Hotel, deen no beim Chitwan Nationalpark läit. Nodeems Dir Iech ausgerout hutt a Mëttegiessen hutt, kritt Dir eng kuerz Orientéierung iwwer d'Aktivitéite vun der Jungle Safari. Duerno kënnt Dir dat lokalt Duerf entdecken an den Sonnenënnergang um Floss gesinn.

Owes organiséieren mir déi traditionell Tharu-Kulturdänz. Ären Dag schléisst Iech mat engem leckere Mëttegiessen of - nepalesesch, indesch oder aner international Platen. Dir kënnt och déi traditionell Tharu-Iessen probéieren, och bekannt als Tharu Khana Set.

Héicht-kleng

Maximal Héicht: 415m / 1,362ft (Chitwan)

Ënnerkonft-kleng

Ënnerkonft: Hotel


Wann eisen Standard-Reesplang net vollstänneg Äre Besoinen entsprécht, maache mir en gären op Är spezifesch Virléiften a Besoinen un.

Inklusiv an Ausgeschloss

Wat ass abegraff?

  • Fluchhafentransfer zu Kathmandu, inklusiv Ofhuelung bei der Arrivée an Ofginn bei der Depart
  • Touristenbus oder privat Gefiertransport vu Kathmandu op Chitwan, béid Weeër
  • Hotel- oder Resortënnerkunft zu Chitwan wärend der Safari (Zweepersounenzëmmer)
  • Frühstück, Mëttegiessen an Owesiessen am Hotel/Resort zu Chitwan
  • Professionelle, engleschsproochege Guide
  • All Entréeën a Genehmegungen fir den Chitwan Nationalpark
  • Dschungelaktivitéiten wéi Jeep-Safari, Kanu-Fuer, Elefant-Fuer, kulturell Shows a Besuch am Duerf
  • Regierungssteieren a Käschte fir Agenturservicer

Wat ass net abegraff?

  • International Flich vun an no Nepal
  • Käschte fir den Entréeëvisum zu Nepal bei der Arrivée
  • Perséinlech Ausgaben wéi Gedrénks, Snacks, Wi-Fi an d'Oplueden vun Apparater
  • Reesversécherung, déi medizinesch Noutfäll oder Evakuatioune deckt
  • Tipps fir Guiden a Chauffeuren
  • Extra Hotelnuechten duerch Verspéidungen, fréier Arrivée oder spéider Departur
  • Zousätzlech Käschten, déi duerch natierlech oder politesch Stéierungen ausserhalb vun eiser Kontroll verursaacht ginn

Streckenkaart & Héichtentabell

Reesinformatioune vun der Chitwan Jungle Safari

Erwaardungen: Chitwan Jungle Safari

Eng Chitwan Jungle Safari bitt eng gëllent Chance fir déi villfälteg Déieren ze entdecken, eng kulturell Rees ze maachen an an d'Natur ze immerséieren. Vum Moment wou Dir de Park betrëtt, wäert Dir erstaunlech an spannend Erfarungen hunn. Hei ass wat Dir vun der Rees erwaart kënnt.

  • Eng Begegnung mat der Déierewelt wéi Nashörner, Gharialer, Réi, Afen, Wëllschwäin, a wann Dir Gléck hutt, Bengaleschen Tiger a Leopard
  • Spannend Dschungelaktivitéiten – Jeep Safari, Kanufahrt, Elefantesafari.
  • Dschungelwanderungen fir mat der Natur ze sozialiséieren a verschidden Aarte vu Vullen, Flora a Fauna ze gesinn.
  • Trefft d'Tharu-Gemeinschaft a léiert hir Bräich, Kulturen an Traditiounen kennen.
  • Genéisst den Tharu kulturellen Danz a Performance.
  • Genéisst d'Atmosphär an taucht an an déi roueg Ëmgéigend.
  • Entdeckt den Elefantenzuchtzentrum zu Sauraha.
  • Komfortabel Ënnerkonft, inklusiv Iwwernuechtung an de Bamhaiser an Öko-Lodgen.
  • D'Iessen enthalen eng Mëschung aus nepalesescher, internationaler Kichen an Tharu-Platen.

Virbereedunge fir d'Chitwan Jungle Safari

Egal ob et eng Héichtentrektour, Pilgerreesen oder Dschungelsafari ass, Dir braucht Virbereedungen, fir Är Rees sécher, komfortabel an onvergiesslech ze gestalten.

Wann Dir e professionnelle Trekker sidd a scho verschidde Biergwanderungen gemaach hutt, dann ass de Klima vum Chitwan Nationalpark einfach widderspréchlech. Hei sinn e puer Virbereedungen, déi Dir virun an während der Safari braucht.

  • Sidd op waarmt Wieder virbereet. Prioritär déi liicht Kleeder - Léngen a Kotteng.
  • Laangärmlech Hosen fir géint Insekten a Moustiquen ze schützen
  • Eng Sonnebrëll an e Sonnehut fir sech virun der Sonnestrahlung ze schützen
  • Benotzt bequem Spazéieren Schong.
  • Bleift hydratiséiert - drénkt 3-4 Liter Waasser all Dag
  • Huelt e klengen Éischt-Hëllef-Kit an Ärer Tragetasch
  • Huelt eng Kamera an e Fernglas mat
  • Reenmantel – wann Dir wärend dem Monsun reest
  • Halt Är Päss, Visa, Reesversécherung an aner Dokumenter dobäi.
  • Bréngt liicht Snacks, Waasser a Jusen an d'Fläsch mat

Wéi ee bei den Chitwan Nationalpark kënnt

Den Chitwan Nationalpark läit an den Terai-Déiflanden am Süde vun Nepal, ongeféier 160 Kilometer vu Kathmandu ewech. Reesender hunn e puer Méiglechkeeten, fir op Chitwan ze kommen.

Et gëtt all Dag Touristenbussen vu Kathmandu a Pokhara op Sauraha. D'Rees dauert ongeféier 5-6 Stonnen vun deenen zwou Stied. D'Bussen hunn am Verglach mat de lokale Bussen méi komfortabel Sëtzer.

Wann Dir e méi zouverléissegen a méi schnelle Service wëllt, kënnt Dir 20-25 Minutte Flich vu Kathmandu op d'Stad Bharatpur huelen.

Vu Bharatpur ass et 35-40 Minutte mam Auto bis zum Entrée vum Chitwan Nationalpark. Dëst ass am beschten fir déi, déi limitéiert Zäit hunn a laang an ustrengend Reesen vermeiden.

D'Locatioun vun engem Privatfahrzeug, engem Jeep oder engem Auto bitt de Reesenden méi Komfort a Flexibilitéit. D'Fuer vu Kathmandu op Chitwan dauert bannent 5-6 Stonnen, ofhängeg vum Verkéier an den Zoustänn vun der Strooss. Et ass ideal fir Familljen, Koppelen a kleng Gruppen.

Wann Dir käschtegënschteg reese wëllt, kënnt Dir e lokale Bus huelen. De Präis ass méi bëlleg am Verglach mat Flich, engem Touristenbus oder engem Privatauto. Et ass méi bëlleg am Präis, awer meeschtens iwwerfëllt an onwuel.

Déi bescht Zäit fir d'Chitwan Jungle Safari

D'Chitwan Jungle Safari kann d'ganzt Joer iwwer genoss ginn, awer Oktober bis Mäerz gëllen als déi ideal Zäit fir d'Dschungel Safari an Abenteueraktivitéiten.

Wärend dëse Méint ass d'Wieder stabil, mat klorem Himmel a mëllen Temperaturen tëscht 7°C an 25°C, wat Abenteueraktivitéite ganz bequem mécht.

Wann Dir am Hierscht reest, kënnt Dir d'Rees och bei waarmen Temperaturen genéissen. Dëst ass och déi ideal Zäit fir Vullen ze beobachten a fir Déieren wéi Nashörner, Réi a Gharialer ze gesinn.

Wann Dir mat enger waarmer Atmosphär verdroe kënnt, kënnt Dir och vun Abrëll oder Mee kommen. D'Temperature leien awer iwwer 40 °C. De Reen kann och d'Abenteueraktivitéite limitéieren.

De Wanter kann och eng gutt Optioun fir den Chitwan Jungle Safari sinn. Et kann een Dag iwwer kloert Wieder sinn. Dës Joreszäit ass net einfach waarm wéi de Fréijoer. D'Moies kënne kal a niwweleg sinn. Dëst ass och déi perfekt Zäit fir Vullen ze beobachten a fir Déieren ze spotten.

De Monsun ass net sou gënschteg fir eng Rees op Chitwan. Vu Juni bis August besteet eng héich Wahrscheinlechkeet vu Reen. D'Safari-Aktivitéite si limitéiert wéinst de schlaamege Weeër.

Iessen & Moolzechten Disponibilitéit

Wärend der Chitwan Jungle Safari bidden mir Iech eng grouss Varietéit u Platen a Liewensmëttel a Form vu Frühstück, Mëttegiessen an Owesiessen. Hei sinn all d'Iessen an d'Menüen.

Frühstücksartikelen – Normalerweis kritt Dir Äert Frühstück géint 7 bis 8 Auer moies. Hei ass d'Lëscht vun de Liewensmëttel, déi Dir als éischt Molzecht vum Dag kritt.

  • Téi (Mëllech, waarm Zitroun, schwaarz, Himalaya)
  • Kaffi (Mëllech, Schwaarz)
  • Egg Toast
  • Gekachten Eeër
  • Porridges
  • Muesli
  • Omelette
  • muffins
  • Yomari
  • Puri, Tarkari a Jalebi (Nepalesch Moien Khaja)
  • Sel Roti
  • Frësch Uebst Jusen.

Mëttegiessen & Owesiessen – D'Reesender kënnen eng Mëschung aus kontinentalen an internationale Platen, souwéi lecker nepalesesch Kichen genéissen. Wann Dir Vegetarier sidd, hutt Dir och vill Méiglechkeeten.

  • Dal, Bhat Tarkari (Räis, Lënsen a Saisonsgeméis)
  • Poulet/Fësch/Schumf Curry
  • Biryani (Eeër, Poulet, Schofsfleesch)
  • Mo: Mo (Kniddelen)
  • Pizza
  • Burger
  • Nepalesesch Khana-Set
  • Paneer Curry a Reis Varietéiten
  • Samosa Chat

Tharu Platen – Nepal ass eng Plaz wou Dir eng Villfalt vu leckere Kichen genéisse kënnt. Hei sinn e puer lecker Tharu Platen

  • Ghongi (Schneckeschnitzel)
  • Bhakka (gedämpfte Räiskuch)
  • Dhikri (gedämpft Räismiel a Kniddelen)
  • Jhingiya Maccha (Séisswaasser Shrimp)
  • Verschidden Zorten vu Fësch & net-vegetaresche Produkter

Ënnerkonften & Wunnméiglechkeeten

Den Chitwan Nationalpark bitt eng breet Palette vun Ënnerkonftsservicer, dorënner budgetfrëndlech Hotellen, bezuelbar Gaaschthaiser, Hotellen a Mëttelklass, an exotesch a luxuriéis Resorts mat Schwämm.

Luxusresorts – Déi luxuriéis Resorts bidden Iech modern Ariichtungen an Ariichtungen, dorënner klimatiséiert Zëmmeren, gutt Iessen, Schwämm, Spaen a Gäert.

Mëttelklassehoteller/Gaaschthaiser – D'Mëttelklassehoteller bidden Iech komfortabel Zëmmeren mat eegenen Buedzëmmeren, hygienesch Restauranten, waarmt Waasser, gratis W-Fi a méi.

Dir hutt och d'Méiglechkeet a Budget- & Eco-Lodgen ze iwwernuechten. Et bitt einfach Zëmmeren, gedeelt Buedzëmmer mat minimale Komfort fir Reesender. Ausserdeem kënnt Dir Är Rees zu engem Abenteuer maachen andeems Dir an engem Bamhaus, engem Cottage oder an engem Zeltlager iwwernuecht.

Reesversécherung an hir Noutwendegkeeten

Och wann d'Chitwan Jungle Safari am Verglach mat Biergtrekking als Abenteuerrees op niddreger Héicht ugesi gëtt, garantéiert eng Reesversécherung d'Sécherheet an d'Rou.

Den Chitwan Jungle Trip enthält Jeep-Safari, Elefanten-Safari, Kanufahren, Dschungelwanderungen a Begegnunge mat Déieren, wou onvirgesinn Ëmstänn optriede kënnen.

Hei sinn e puer Punkten, déi d'Noutwennegkeet vun enger Reesversécherung illustréieren

Medizinesch Noutfäll – Och wann d'Géigend vu Chitwan zu engem niddrege Gebitt gehéiert, gëtt et awer d'Méiglechkeet vun Accidenter, Insektenstech, Krankheeten oder Sonnestich. An esou Fäll deckt eng zouverlässeg Versécherung all Är Käschte fir medizinesch Noutfäll.

Noutfallevakuatioun – Am Fall vun engem Noutfall musst Dir mat engem Loftambulanz an d'Spidol zu Kathmandu transferéiert ginn.

Reesannuléierungen – Heiansdo gëtt d'Rees wéinst schlechtem Wieder oder politeschen Onrouen annuléiert. An esou Ëmstänn deckt Är Versécherung all Käschten, dorënner Iessen, Transport an Ënnerkonft.

Verluerene Saachen – D'Versécherung deckt Är verluere Saachen of, wéi Gepäck, Kamera an aner Wäertgéigestänn.

Schlussendlech, awer net zulescht, eng Rou beim Genéisse vun der Jungle Safari.

Néideg Genehmegungen & Entréeën

An Nepal braucht Dir déi néideg Genehmegungen fir all Trekkingaktivitéiten, Pilgerreesen oder Dschungelsafari. Fir den Chitwan Nationalpark z'entdecken, ass et fir all Reesender obligatoresch, d'Genehmegungen ze kréien. D'Gebühr fir d'Genehmegung gëtt berechent, fir d'Sécherheet vum Trekker ze garantéieren an den natierlechen a kulturellen Ierwen ze erhalen.

Entréeën am Chitwan Nationalpark

  • 2000 NPR pro Persoun Entrée / 24 Stonnen fir auslännesch Staatsbierger
  • NPR 1000 pro Persoun Entrée / 24 Stonnen Zäit fir d'SAARC Staatsbierger
  • 150 NPR pro Persoun Entrée / 24 Stonnen fir nepalesesch Bierger
  • Kanner ënner 10 Joer – Gratis.

Wou kritt een dës Genehmigungen?

Dee einfachste Wee fir d'Genehmigungen ze kréien ass um Entréeëportal Sauraha oder Kasara. Dir kënnt d'Genehmigungen och iwwer den Tourveranstalter kréien. Dir musst zousätzlech Käschte fir Aktivitéiten bezuelen, dorënner Jeep Safari, Kanufahrt an Elefantesafari.

Chitwan Jungle Safari & Abenteueraktivitéiten

Hei sinn e puer Abenteueraktivitéiten, déi Dir während der Chitwan Jungle Safari maache kënnt

Jeep Safari – Eng Jeep Safari ass déi beléifste Manéier fir den Chitwan Nationalpark z'erfuerschen. Wärend dëser Aktivitéit gitt Dir an d'Déifte vum Bësch eran. Et bitt de Visiteuren d'Méiglechkeet, Nashörner, Réi, Wëllschwäin, Afen an aner Déieren aus enger méi sécherer Distanz ze gesinn.

Elefantesafari/Ride – D'Elefantesafari am Chitwan Nationalpark ass déi villverspriechendst Manéier fir den Dschungel z'entdecken. Op engem Elefant ze sëtzen an Déieren, Villercher a Gharialen ze beobachten ass eng aussergewéinlech Erfahrung fir d'Visiteuren.

Dschungelwanderungen – Dschungelwanderungen am Chitwan Nationalpark sinn eng wonnerbar Méiglechkeet fir de Bësch z'erfuerschen. Si bidden de Visiteuren d'Méiglechkeet, d'Natur ze begéinen. Wärend Dschungelwanderungen léiert Dir méi iwwer wëll Déierenarten.

Kanu fueren – Kanu fueren um Rapti River ass genee sou erfreschend wéi Bootfueren um Phewa Séi. Wann Dir um rouegen Waasser schwëmmt, kënnt Dir Gharialen, Krokodiller a faarweg Villercher gesinn. Vergewëssert Iech, datt Dir eng Kamera hutt, fir déi perfekt Fotoen ze maachen.

Besuch vum Elefantenzuuchtzentrum – E Besuch vum Elefantenzuuchtzentrum ass eng exzellent Méiglechkeet, fir méi iwwer d'Elefanten ze léieren. Wärend dem Besuch kënnt Dir jonk Elefanten gesinn. Ausserdeem léiert Dir och, wéi se liewen, wat se iessen a wéi se hiert Iessen zubereet ginn.

Besicht den Tharu Kulturmusée – Wärend Ärer Chitwan Jungle Safari hutt Dir d'Méiglechkeet den Tharu Kulturmusée z'entdecken. Wärend Ärem Besuch kënnt Dir d'Kleeder vun den Tharu, hir Bijouen, historesch Fotoen an Haushaltsartikelen gesinn.

Tharu Kulturellen Danz – Nieft dem Besuch vum Tharu Musée kënnt Dir och en erstaunlechen Danz vun den Tharu Leit gesinn. Et ass e kulturellen Danz. Si hunn déi verschidden Dänz wéi Danda Nach, Mayur Nach an Aago Nach opgeféiert.

Sonnenopgang a Sonnenënnergang – Erlieft den atemberaubende Sonnenopgang a Sonnenënnergang wärend Ärer Chitwan Jungle Safari.

Vullenobservatioun – De Chitwan Nationalpark ass e Paradäis fir Vullenobservatioun. Hei fannt Dir méi wéi 543 Vullenarten. E puer dovunner sinn Äisfëscher, Pfauen, Neushornbiller an aner Wandervullen.

Zousätzlech Käschten während der Jungle Safari

De Chitwan Jungle Safari Package deckt bal alles of, dorënner Ënnerkonft, Iessen an Haaptaktivitéiten. Et gëtt verschidden zousätzlech Käschten, déi d'Reesender musse bezuelen.

D'Visiteuren sinn haftbar fir extra Iessen, Snacks, Fläschewaasser a Softdrinks ze bezuelen. Kaffi, Téi oder aner Liewensmëttel ginn separat berechent.

Akafs- a perséinlech Ausgaben sinn an den zousätzleche Käschten abegraff, déi net am Reesplang abegraff sinn. Ähnlech sinn zousätzlech Transportmëttel a perséinlech Fuerten och net am Reespaket abegraff.

Wäschservicer a Telefonsuriff sinn normalerweis net am Reesplang abegraff. Ausserdeem mussen d'Visiteuren extra fir den zousätzlechen Transport an déi perséinlech Fuerten bezuelen.

Och wann et net obligatoresch ass, de Guiden, dem Hotelpersonal an dem Chauffeur Trinkgeld ze ginn, gëtt et awer héich appréciéiert.

Déi meescht gestallte Froen

allgemeng allgemeng

  • Sécherheet éischt, ëmmer
  • Déi bescht Präisser garantéiert
  • Expert Reesteam
  • Einfach Buchung, keng Extras
  • Personaliséiert Är Rees
5.0

Baséiert op 10 Bewäertungen

Profil-Exp

Hutt Froen?

+ 977 9767224414